Bel ağrısı riski pratik olarak her meslekte mevcuttur; yürüyerek geçirilen uzun saatler, ağır kaldırma, eğilerek çalışma, tekrarlayıcı hareketler veya yarım gün boyunca iş yerinde rahatsız edici bir sandalyede oturmak bunların tamamı bel ağrısı riskini artırır. Eğer sizinde işinizi yaparken bel ağrınız oluyorsa, birçok tedaviyi denediniz buna karşılık sonuç alamadıysanız tek olmadığınızı bilin. Belirli bir yaşın üzerindeki hemen hemen herkesin omurga yorgunluğu hissettiğini (çoğu insan normalleştirir) biliyoruz. Biz bu tip insanlar için kişiye özel bel kalıbı ile desteklenmiş özel termoplastik korseyi sizin için öneriyoruz.

Bu kişiye özel korseyi,  ancak beliniz için, gerektiğinde giydiğiniz düzeltici bir yardım aparatı olarak düşünün. Bu kişiye özel korse ile işinize devam edebilirsiniz. Bu omurga desteği, belinizin kalıbı çıkarılarak üretilmiş, belinize bağlanmış kalıplanmış plastik bir omurga desteğidir. Bu size özel giyilebilir bel omurga desteği bilinize tam olarak uyumlu bir şekilde temas eder, duruşunuzu düzeltmenize ve bel ağrınızı hafifletmeye ve daha fazla yaralanma ihtimalini önlemeye, omurganızın dizilimini hizalı tutmaya katkıda bulunur.

Bir termoplastik polimerden kalıplanarak üretilen korse, hafif, destekleyici ve esnek malzemelerin bir kombinasyonudur. Bu korseyi vücudunuza sabitlemenize izin veren bir kemere uyumlu olarak kullanılır. Bu korseyi, herhangi bir bel destek kemeri gibi, giysilerinizin altına takabilirsiniz.

Bununla birlikte, diğer omurga destek korselerinden farklı olarak, bu korse sizin için özel olarak tasarlanmıştır, omurganızı zorlamadan günlük hayatınızı idame ettirmenizi, işinize gitmenizi sağlar.

Öncelikle, kronik bel ağrısı yaşayan kişiler, kronik bel ağrısı riski olan kişiler ve belağrılarından kurtulan insanlar için tasarlanan bu özel korse, kullanıcılarına daha iyi bir bel mekaniği ile öne eğilme, ağırlık kaldırma, hatta uzun saatler boyunca sandalyelerde oturma gibi tekrarlayan görevleri düzgün bir şekilde gerçekleştirilebilmelerine yardımcı olur. Giyilebilir korse, bel ağrısı olan işçiler, inşaat çalışanları, paketleme işinde çalışanlar, fabrika işçileri, oturarak çalışan ofis çalışanları, beyaz yakalılar, ev hanımları, sürücüler vs her meslek grubu için son derece uygundur.

Akıllı tasarımı, farklı boy ve kilodaki insanlara uyacak şekilde ayarlanabilir ve emniyet kemeri sistemi, onu en sevdiğiniz kıyafetlerin altına veya üstüne takmanıza izin verir, sürekli bel ağrısıyla uğraşmadan ve bel ağrınızın artması tehlikesi olmadan gününüzü zahmetsizce geçirmenizi sağlar!

Herhangi bir seviyedeki bel ağrısı neredeyse evrensel olarak yanlış duruşunuza bağlanabilir. Kişiye özel bel korsesi, belinizikolayca destekler, hareketinizi kolaylaştırır ve size harika bir duruş sağlamanızı hatırlatır.

Bu özel korse bel ağrısı riskini azaltır. Modern yaşam bizi daha hızlı hareket etmeye ve daha uzun süre çalışmaya zorluyor. Tüm bu talepler omuzlarımıza, bel kaslarımıza ve omurgaya ekstradan yük bindirir. Yetişkinlerin% 80’i yaşamlarının bir noktasında bel ağrısı yaşar. İşte burada,kişiye özel korse devreye giriyor ve hareketi kısıtlamadan belinizi destekliyor.

En yaygın yaralanmalar, tekrarlayan hareket zorlanmalarının önde gelen nedeni olan vücudumuzun aşırı kullanımından kaynaklanır. Tekrarlayan hareket belinize büyük bir yük bindirir ve bu da kalıcı yaralanmalara ve ağrılara yol açabilir.

Piyasada satılan birçok beldizilimini düzeltici ürün farklı amaçlara hizmet eder ve çoğununbelzorlanmalarını azaltıcı önemli bir etkisi yoktur.

Kişiye özel destek ve kas aktivasyonu üzerine odaklanmıştır. Vücudun hareketini sınırlamaya çalışmıyor; bunun yerine, tekrarlayan hareketler boyunca düzgün hareket etmesini teşvik eder.

Piyasada, hareket için tasarlanmış çok az fonksiyonel bel desteği vardır. Kısa süreli kullanım için önerilen duruş hatırlatıcıları ve rahatsız edici ve hareketi kısıtlayan bel destekleri vardır.

Kişiye özel korse nedir?

Bu korse “menteşe” hareketleri gerektiren işler için uygundur. “Menteşe” hareket işleri, kişininbelinin aşırı yorulmasına neden olabilecek eğilme ve kaldırma hareketlerini gerektiren işler / faaliyetlerdir. Kişiye özel korse, kas aktivasyonunu teşvik etmek için oradadır, böylece duruş korunabilir ve aşırı kullanım yaralanmaları sınırlandırılabilir.

Kişiye özel korse aşağıdakiler içindir:

  • Acil sağlık hizmetleri
  • Paket işleyicileri
  • İnşaat işçileri
  • Oturarak çalışan ofis görevlileri ve yöneticiler
  • Sürücüler
  • İşçiler
  • Günlük aktivitelerinin bir parçası olarak tekrarlayan hareketler yapan herkes.

Kişiye özel korse rahattır ve giysilerin üzerine ve altına giyilebilir.

Kişiye özel korsede, çok hafif ve esnek bir malzeme olan termoplastik bir polimer kullanır, böylece günlük hareketlerinizi desteklemek için sizinle birlikte eğilir ve hareket eder.

Kişiye özel korse önündeki ark eğriliği, omurganızın bel bölgesini, omurganızın en kırılgan alanını desteklemek için tasarlanmıştır.